• Whatsapp
  • phone-icon-clip-art--royalty--7
  • email-logo-png-13_edited
  • ezgif.com-gif-maker (1)
  • b763699fd1fa3bfb374442593ae642e1_edited.
  • waze_PNG25
international-training.jpg
-------------------------1.jpg

תכנית ההכשרה הזוגית הפסיכואנליטית היחידה בארץ אשר:

תכנית ההכשרה המתקדמת לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית

  • מכשירה פסיכואנליטיקאים זוגיים ומשפחתיים מוכרים על ידי האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית International Association of Couple and Family Psychoanalysis.

  • מתמחיה מתקבלים באופן אוטומטי כחברים על תקן מתמחים באיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית IACFP.

  • מעוברת באופן פעיל בהמשגה התיאורטית והקלינית המתחדשת בעולם, תוך הכרות אישית עם הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום.

  • מתמקדת בתהליכים לא מודעים של החברה הישראלית.

מטפלים בתחום הטיפול הנפשי, פסיכואנליטקיאים, פסיכואנליטיקאים יונגייאניים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכאטרים, שעברו הכשרה בסיסית מוכרת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית המעוניינים ללמוד את נושא העבודה הפסיואנליטית עם זוגות ומשפחות. הקבלה מותנית בראיון אישי. ניתן לבדוק אפשרות של השלמת השכלה והכשרה טיפולית פסיכואנליטית ו/או מכינה למועמדים בעלי הכשרה חלקית. ניתן לקבל קורסי השלמה בנושאים שונים במהלך ההכשרה לפי הצורך.

קהל היעד

מטרת התכנית ומרכיביה

מטרת התכנית המתקדמת


- העמקה בתיאוריה ובקליניקה הזוגית הפסיכואנליטית המתחדשת ויישומה בקליניקה. - רכישת מיומנות קלינית זוגית - פסיכואנליטית - המשגה של התהליכים הלא מודעים הייחודיים לחברה הישראלית וביטויים בזוגיות ובמשפחה - פיתוח יכולת הצגה תיאורטית וקלינית בפורומים מקצועיים בארץ ובעולם - הצטרפות לקהילת המטפלים הפסיכואנליטיים הזוגיים בעולם
מרכיבי התכנית ויעדיה


- השלמת שישה סמסטרים של הקורס הבינלאומי, העמקה בכתבי פרויד או ״לא מודע ישראלי״, סמינר קליני, וסמינר קריאה. - הפגנת יכולת בשלושה טיפולים זוגיים המודרכים על ידי שלושה מדריכים שונים, שהנם פסיכואנליטיקאים מוכרים על ידינו, המאשרים הגעה ליעדים הנדרשים מכל הדרכה (40 שעות כל אחד לפחות). במידה והמתמחה מעוניין לפרוש את לימודיו על יותר משלוש שנים, עליו להיות בהדרכה לאורך כל שנות לימודיו העיוניים. - השלמת טיפול פסיכואנליטי אישי (לפחות 3 שעות בשבוע) על ידי פסיכואנליטיקאי מוכר על ידי המרכז. - הצגת מקרה או הרצאה בפני קולגות. - השתתפות בכנס בינלאומי אחד לפחות בפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית (כנס של התוכנית, או כנס של ה international association of couple and family psychoanalysis.
תאריכי התכנית


לתאריכי התוכנית ורשימת ההרצאות לחצו כאן

תכני הסמינרים והקורסים

קורס בין-לאומי בטיפול זוגי פסיכואנליטי


שמחים להזמינכן.ם לקורס בינלאומי יחידי מסוגו בארץ ובעולם מפגש בינלאומי חי, פנים אל פנים, עם התיאורטיקנים המובילים בעולם הפסיכואנליזה הזוגית ועם משתתפים ממגוון מדינות בעולם כמו: וושינגטון, לונג-איילנד, סאלט לייק סיטי, אינדיאנפוליס, פיטסבורג, פנמה, טאיפיי, טיוואן, אירן, לונדון, ישראל ועוד. הקורס מתמקד באספקטים מתקדמים ובסיסיים בטיפול הזוגי הפסיכואנליטי ומקשר תיאוריה עם דוגמאות קליניות רלוונטיות. משני עברי האוקיינוס האטלנטי מציגים אורחים חדשים ואורחים פופולאריים מהעבר כולל דייויד וג'יל שארפ, כריסטופר קלולו, קרל בניני, ריצ'רד זייטנר, וינסנט כריסטופר, חני מן – שלוי ועוד. בנוסף מתקיימות הצגות מקרה ומתדיינים ממקומות שונים על פני הגלובוס כולל מציגים מישראל. לאחר הסמינר הבינלאומי מתקיים דיון בן שעה של הקבוצה הישראלית בעברית. המפגשים מתקיימים בזום בימי רביעי ב 16:45 (ישנו שבוע אחד בו השעה זזה לפי שעון הקיץ והחורף המתואמים עם שעוני קיץ וחורף בוושינגטון), כל סמינר נמשך שלוש שעות וכולל: מפגש בינלאומי בן שעתיים ולאחריו שעה דיון של הקבוצה הישראלית בעברית. התאריכים מותאמים לחגי הדתות והלאומים השונים. גוללו מטה כדי להתרשם מרשימת ההרצאות לפי תאריכים להרשמה ופרטים נוספים ניתן לפנות לצליל: 0532852190ֿ|Tslil2shtainer@gmail.com לחצו כאן לרשימת ההרצאות, תאריכים ועלויות
הסמינר השלישי - העמקה פסיכואנליטית


מה הוא הסמינר השלישי?
הסמינר השלישי מתקיים פעם בשבועיים (בזמן היחידה הישראלית) בין 19:30-21:00.
בסמינר זה אנו מעמיקים בתכנים ונושאים פסיכואנליטיים שבדרך כלל לא לומדים אותם והם הכרחיים להבנה תיאורטית וקלינית מעמיקה ומורכבת.

והשנה:
העמקה פסיכואנליטית במלצר ובפרויד דונלד מלצר כתב את את ספרו מצבים מיניים נפשיים בשנת 1976. זהו ספר שחושב מחדש על ההתפתחות המינית ועל הקטגוריות התיאוריות שהשפיעו על דרך העבודה שלנו עם מיניות בחדר הייעוץ הפסיכואנליטי. ספר מועיל מאוד בעבודה עם הפנטזיות הלא מודעות של המטופלים שלנו, הוא שימושי במיוחד בעבודה עם זוגות והפנטזיות המשותפות שלהם והבנת האלמנטים הילדותיים.

תרומותיו המקוריות הרבות של מלצר לפסיכואנליזה צמחו בעיקר מיכולותיו להתבוננות קלינית מפורטת, מעורבותו בניתוח ילדים והתעניינותו בפילוסופיה ואסתטיקה.
התיאוריות הידועות ביותר הן על צורה פולשנית של הזדהות השלכתית, על דו ממדיות אוטיסטית ועל מה שהוא כינה את 'הקונפליקט האסתטי' בראשית החיים.
מושגים שכרגע אולי נשמעים סתומים אבל אני בטוחה שאחרי שיילמדו על ידי קארן פרונר מניו יורק, יהפכו לנגישים, ויתנו כלים נוספים של הבנה תיאורטית וקלינית.

קארן פרונר - פסיכואנליטיקאית של ילדים ומבוגרים מניו יורק הינה אחת המומחיות בתיאוריות של ״מלצר״.
לעיתים קרובות אנחנו שומעים אותה מתייחסת אליו בקורס הבינלאומי והפעם היא תלמד אותנו במשך ארבעה שיעורים. בהמשך תגיע לארץ ותמשיך בסמינר מרוכז.

בחלק השני נלמד את: פרויד שאצל כל אחד מאיתנו - מהקליניקה לתיאוריה ובחזרה רבים חושבים שעבודה על פי הגישה הפרודיאנית אפשרית רק באנליזות על ידי האנליטיקאים. אך לא כך היא!
ייחודו של פרויד בין היתר היה בכך שהתיאוריה שלו מעצבת ונוגעת בעבודה הקלינית גם של מי שעוסק בפסיכותרפיה-פסיכואנליטית וכמובן גם בפסיכואנליזה הזוגית.
השנה ׳נלמד את פרויד׳ באופן ייחודי: מהקליניקה לתיאוריה. המשתתפים יביאו שיחות אותן יכינו מראש, מהן יילקחו המושגים התיאורטיים, ומהן ייבחרו קטעי הקריאה הרלוונטיים.
כך, כל אחד מהמשתתפים יוכל להטמיע את התיאוריה בתוכו באופן המתאים והייחודי לו.
את הסמינר ילמד כמובן מקסים בן - אמו שלנו.
עלות כל סמינר 2500 שקל ללא מע״מ. תאריכי המפגשים יפורסמו בהמשך... ניתן להירשם דרך המייל: mann.shalvi@psy-cfc.com או דרך הטלפון: 0522631547
סמינר קליני


איך הפסיכואנליזה מלמדת אותי לשמור על עצמי? סמינר קיץ לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול

כולנו מכירים את המצבים בהם אנשים מגיבים אלינו באמירות כמו:
״בסדר... אבל לא צריך להיות כזאת תוקפנית... ״ או ״הבנתי... אבל למה אתה צועק?״.
התשובה המהירה, בשלוף, שלא תמיד נאמרת בקול, היא ״רק הגנתי על עצמי.... ״ או
״לא צעקתי, פשוט לא שומעים אותי״.
בכל המצבים הללו ישנו בלבול בין תחושה של ״שמירה על עצמך״ לבין מציאות בה עשיתם בדיוק את ההיפך חשפתם את עצמכם להתקפה. הפכתם את עצמכם לפגיעים יותר. תחושת הכוח הינה אשליה.

אני בטוחה שגם לא זרים לכם המצבים בהם לא טוב לכם בסיטואציה מסוימת, אבל משהו מונע מכם להגיב באופן שיהיה לכם נכון ונוח. במקום זאת, אתם נאלמים דום, נמנעים, לא מגיבים, או יותר מכך, כממש בניגוד לרצונותיכם מנסים לרצות את האחר, זאת, גם במחיר שממש לא טוב לכם. יש לכם תחושה שכך ״בטוח יותר״ להתנהג.
בשני המצבים, תחושת הביטחון שהשגתם מטעה.
במציאות, הפכתם את עצמכם לקורבנות ואת האחר לתוקפן כלפיכם, מבלי שהוא התכוון לכך בכלל.

בסמינר הקיץ ניכנס לעומקן של הסיטואציות האלו ונבין מדוע אנחנו מבלבלים בין שמירה עצמית להגנה ותקיפה.
- נעשה זאת בעזרת עקרונות פסיכואנליטיים שיתורגמו למציאות של חיי היומיום.
- נלמד איזה שינוי לא מודע צריך להתרחש על מנת לייצר עמוד שידרה רגשי שיאפשר לנו לשמור על עצמינו ללא תקיפה או הימנעות.
- נגלה שאחד העקרונות המאפשרים יחסים בין-אישיים ותוך-אישיים מספקים הינו – היכולת להבדיל בין שמירה הגנה מול תקיפה והימנעות.

מחירו ללא מע״מ: 1200 שקל .

לוח הזמנים: 16:30 – 17:45 ״מה בין שמירה עצמית להגנה ותקיפה?״
הבנה תיאורטית עם ביסוס קליני.
17:45-18:00 הפסקה.
18:00-19:00 יישום מהחיים בעזרת דוגמאות שהמשתתפים יביאו מהקליניקה או מחייהם האישיים.
התרגול ייעשה לעיתים בעזרת טכניקות פסיכודרמטיות.

הסמינר מתאים למטפלים מתחום בריאות הנפש ומקצועות קרובים המכירים וחווים על בשרם את הדילמות שבין מטפל ומטופל ובין אדם לאדם ומעוניינים לאמץ עוד כלים ותובנות להתמודדות עם סיטואציות של הגנה ותקיפה.

לפרטים נוספים והרשמה, מלאו את הפרטים בדף יצירת הקשר באתר ואחזור אליכם בהקדם
: http://www.psy-cfc.com/contact-us/ התקשרו אלי או שלחו הודעת טקסט ל 052-2631547 או למייל: couples.psy@gmail.com

מחכה לכם,
ד״ר חני מן שלוי
מנהלת המרכז לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית
סמינר קריאה


בקבוצת הקריאה קוראים בחברותא תוך דיון מעמיק, מאמרים העוסקים במושגים מתחום הפסיכואנליזה הזוגית והפסיכואנליזה במטרה לאפשר "התידדות" הדרגתית מותאמת של המשתתפים עם קריאה באנגלית של מאמרים תיאורטיים פסיכואנליטיים.

תאריכי המפגשים יפורסמו בהמשך...
ניתן להירשם דרך המייל:
mann.shalvi@psy-cfc.com
או דרך הטלפון: 0522631547
כנסי התכנית בעולם


בשנתיים הקרובות יתקיים כנס אחד בסן פרנסיסקו, וכנס אחר בפנמה. פרטים בהמשך.
סמינרים קיציים


סמינר קיץ ביוני 2020 מיניות וזוגיות – ומה שביניהן.
כמו כל שנה ננצל את הקיץ להיכנס לעובי הקורה בנושא ספציפי. והפעם נעמיק בנושא המיניות והזוגיות ומה שביניהן.
נעמיק בשאלה האם הקשר בין מיניות וזוגיות מובן מאליו? מספר גדול של זוגות אינם מקיימים יחסי מין, האם זו בעיה? נעמוד על הגורמים המאפשרים מיניות חיה ויצירתית? נבחן מה משתנה במיניות ובזוגיות שלנו לאורך החיים?

סמינר הקיץ מורכב משני סמינרים:
הראשון יתמקד בהבנות התיאורטיות, והשני יבחן דוגמאות מהקליניקה, מהחיים ומסרטים.
נעשה זאת תוך הדגמה בטכניקות פסיכודרמה כיצד לעבוד עם נושאים מיניים בקליניקה.
אצלנו ניתן להשתתף בסמינר דרך הזום אם גרים רחוק מתל אביב, או במידה והמציאות דורשת זאת.
תאריכי המפגשים יפורסמו בהמשך... ניתן להירשם דרך המייל: mann.shalvi@psy-cfc.com או דרך הטלפון: 0522631547

ניתן להירשם דרך המייל:
mann.shalvi@psy-cfc.com
או דרך הטלפון: 0522631547

  • Whatsapp