[contact-form-7 404 "Not Found"]

תוכנית המתקדמת לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם...

תוכנית ההכשרה המתקדמת לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית

הטיפול הזוגי והמשפחתי בגישה הפסיכואנליטית הינו המקום בו הפסיכואנליזה מתפתחת במאה העשרים ואחת. התיאורטיקנים המובילים בתחום בעולם מלמדים ומדריכים בתוכנית שלנו.

מטרת התוכנית:
להכשיר פסיכואנליטיקאים זוגיים ומשפחתיים. להקנות יידע תאורטי וקליני בפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית על פי הידע העדכני ביותר בעולם בתחום.

המושגים הפסיכואנליטיים התיאורטיים והקליניים המורכבים ביותר יהפכו  לנגישים. הלמידה תתקיים בקבוצות קטנות על מנת לייצר מקום בטוח של למידה והתנסות.

עם סיומה של תכנית ההכשרה, יוכרו המתמחים כפסיכואנליטיקאים זוגיים ומשפחתיים, ויהפכו לחלק מהקהילה הבינלאומית העוסקת בתחום בעולם.

התכנית מסונפת ל IPI  בוושינגטון. ד״ר דיויד שארפ הינו נשיא הכבוד של תכנית ההכשרה.

תכנית ההכשרה הזוגית הפסיכואנליטית היחידה בארץ אשר:
 • מכשירה פסיכואנליטיקאים זוגיים ומשפחתיים מוכרים על ידי האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית International Association of Couple and Family Psychoanalysis.
 • מתמחיה מתקבלים באופן אוטומטי כחברים על תקן מתמחים באיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית IACFP.
 • מעוברת באופן פעיל בהמשגה התיאורטית והקלינית המתחדשת בעולם, תוך הכרות אישית עם הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום.
 • מתמקדת בתהליכים לא מודעים של החברה הישראלית.

התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בטיפול נפשי: פסיכיאטרים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכולוגים רפואיים, שיקומיים, חינוכיים והתפתחותיים, קרימינולוגים קליניים ומטפלים באמצעות אמנויות. למתמחים שסיימו את תכנית הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית האישיתל, זוגית ומשפחתית של המרכז שלנו, או שעברו הכשרה בסיסית מוכרת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית המעוניינים ללמוד את נושא העבודה הפסיכואנליטית עם זוגות ומשפחות.

התכנית מיועדת לנשים וגברים כאחת, ומנוסחת בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

הקבלה מותנית בשני ראיונות אישיים.

קורס יחידי מסוגו בארץ ובעולם !!!מפגש בינלאומי חי, פנים אל פנים, עם התיאורטיקנים המובילים בעולם הפסיכואנליזה הזוגית ועם משתתפים ממגוון מדינות בעולם כמו: וושינטון, לונג-איילנד, סאלט לייק סיטי, אינדיאפוליס, פיטסבורג, פנמה, טאיפיי, טיוואן, אירן, לונדון, ישראל ועוד. הקורס מתמקד באספקטים מתקדמים ובסיסיים בטיפול הזוגי הפסיכואנליטי ומקשר תיאוריה עם דוגמאות קליניות רלוונטיות. משני עברי האוקינוס האטלנטי מציגים אורחים חדשים ואורחים פופולאריים מהעבר כולל דייויד וג'יל שארפ, קריסטופר קלולו, קרל בניני, ריצ'רד זייטנר, ווינסנט קריסטופר, חני מן – שלוי ועוד. בנוסף מתקיימות הצגות מקרה ומתדיינים ממקומות שונים על פני הגלובוס כולל מציגים מישראל. לאחר הסמינר הבינלאומי מתקיים דיון בן שעה של הקבוצה הישראלית בעברית. המפגשים מתקיימים בימי רביעי ב 15:45 או 16:45 (לפי שעון הקיץ והחורף המתואמים עם שעוני קיץ וחורף בוושינגטון), כל סמינר נמשך שלוש שעות וכולל: מפגש בינלאומי בן שעתיים ולאחריו שעה דיון של הקבוצה הישראלית בעברית. התאריכים מותאמים לחגי הדתות והלאומים השונים.

סמינר ייחודי שניתן ללמוד רק בתכנית הכשרה זו !!!ביחידה זו נלמדים תהליכים ותכנים רגשיים לא מודעים ייחודיים לחברה הישראלית, ואשר עד כה היו מחוץ למערכת ההכשרה הפסיכואנליטית ובמקרים רבים אף מחוץ לשיח הפסיכואנליטי. הלמידה מתקיימת ברובד התיאורטי, המחקרי, הקליני והחוויתי כאחד. היחידה מורכבת משלושה סמסטרים בני 8 מפגשים כל אחד. בין היתר נלמדים הנושאים הבאים: המשמעות הלא מודעת של המיתוסים המרפדים את מצע חיינו בכלל והורותינו וזוגיותינו בפרט, כעקדת יצחק, שואה וגבורה ועוד. מהאולטרה-סאונד לגיוס: השפעת המודעות לגיוס הבן לצבא על תהליכים רגשיים גלויים וסמויים העוברים על ההורים משלב האולטרה סאונד לגיוס ועל יחסייהם הזוגיים. דינמיקה רגשית לא מודעת ביחסי גרמנים ויהודים והשפעתה על הפרט הזוגיות המשפחה והחברה הישראלית והגרמנית. תהליכים רגשיים לא מודעים ייחודיים המאפיינים אבדן בן משפחה כתוצאה מאירוע טרור, פרויד והלא מודע הישראלי, פסיכואנליזה צרפתית ולא מודע ישראלי ועוד.ההרצאות מועברות על ידי דר׳ חני מן-שלוי או מקסים בן - אמו בימי רביעי כאשר לא מתקיים הקורס הבינלאומי, למעט חופשות וחגים. בין השעות 16:00-21:00.

הסמינר הקליני מתמקד בעבודה הטיפולית הזוגית-הפסיכואנליטית של המתמחים. הסמינר הקליני מורכב גם הוא משני סמסטרים בני שמונה מפגשים כל אחד, בהם מביאים המשתתפים שיחות טיפוליות להדרכה ודיון קבוצתיים. הדיון מתייחס לנושאים הנלמדים בקורס הבינלאומי וב"לא מודע" הישראלי על מנת לקדם תהליכי אינטגרציה בין התיאוריה והקליניקה.

בקבוצת הקריאה קוראים בחברותא תוך דיון מעמיק, מאמרים העוסקים במושגים מתחום הפסיכואנליזה הזוגית והפסיכואנליזה במטרה לאפשר "התידדות" הדרגתית מותאמת של המשתתפים עם קריאה באנגלית של מאמרים תיאורטיים פסיכואנליטיים. תאריכי המפגשים יפורסמו בהמשך...

בשנתיים הקרובות יתקיים כנס אחד בסן פרנסיסקו, וכנס אחר בפנמה. פרטים בהמשך.

פרטים בקרוב...

אוכלוסיית היעד
מטפלים בתחום הטיפול הנפשי, פסיכואנליטקיאים, פסיכואנליטיקאים יונגייאניים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכאטרים, שעברו הכשרה בסיסית מוכרת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית המעוניינים ללמוד את נושא העבודה הפסיואנליטית עם זוכות ומשפחות. הקבלה מותנית בראיון אישי.
ניתן לבדוק אפשרות של השלמת השכלה והכשרה טיפולית פסיכואנליטית ו/או מכינה למועמדים בעלי הכשרה חלקית.
ניתן לקבל קורסי השלמה בנושאים שונים במהלך ההכשרה לפי הצורך.

 • העמקה בתיאוריה ובקליניקה הזוגית הפסיכואנליטית המתחדשת ויישומה בקליניקה.
 • רכישת מיומנות קלינית זוגית - פסיכואנליטית
 • המשגה של התהליכים הלא מודעים הייחודיים לחברה הישראלית וביטויים בזוגיות ובמשפחה
 • פיתוח יכולת הצגה תיאורטית וקלינית בפורומים מקצועיים בארץ ובעולם
 • הצטרפות לקהילת המטפלים הפסיכואנליטיים הזוגיים בעולם

 • השלמת שישה סמסטרים של הקורס הבינלאומי, העמקה בכתבי פרויד או ״לא מודע ישראלי״, סמינר קליני, וסמינר קריאה.
 • הפגנת יכולת בשלושה טיפולים זוגיים המודרכים על ידי שלושה מדריכים שונים, שהנם פסיכואנליטיקאים מוכרים על ידינו, המאשרים הגעה ליעדים הנדרשים מכל הדרכה (40 שעות כל אחד לפחות). במידה והמתמחה מעוניין לפרוש את לימודיו על יותר משלוש שנים, עליו להיות בהדרכה לאורך כל שנות לימודיו העיוניים.
 • השלמת טיפול פסיכואנליטי אישי (לפחות 3 שעות בשבוע) על ידי פסיכואנליטיקאי מוכר על ידי המרכז.
 • הצגת מקרה או הרצאה בפני קולגות.
 • השתתפות בכנס בינלאומי אחד לפחות בפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית (כנס של התוכנית, או כנס של ה international association of couple and family psychoanalysis.

15% הנחה לנרשמים עד סוף החודש!

לקבלת הטבה לחץ כאן >>

נגישות