[contact-form-7 404 "Not Found"]

תוכנית המתקדמת לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם...

תוכנית המתקדמת לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית

תכנית תלת שנתית מתקדמת המתקיימת בשותפות עם (IPI (International Psychotherapy Institute מוושינגטון, מהגופים המובילים בתחום בעולם. מיועדת למטפלים מתחום בריאות הנפש, בוגרי תכניות מוכרות של לפחות שנתיים בפסיכותרפיה - פסיכואנליטית ולפסיכואנליטיקאים המעוניינים בהכשרה מתקדמת בטיפול זוגי.

תכנית ההכשרה הזוגית הפסיכואנליטית היחידה בארץ אשר:
 • מוכרת על ידי האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית IACFP - International Association of Couple and Family Psychoanalysis
 • מתמחיה מתקבלים באופן אוטומטי כחברים על תקן מתמחים באיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית IACFP
 • מעורבת באופן פעיל בהמשגה התיאורטית המתחדשת בעולם, תוך הכרות אישית עם הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום
 • מתמקדת בתהליכים לא מודעים של החברה הישראלית

התוכנית מיועדת למטפלים בתחום הטיפול הנפשי, פסיכואנליטקיאים, פסיכואנליטיקאים יונגייאניים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכאטרים, שעברו הכשרה בסיסית מוכרת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית המעוניינים ללמוד את נושא העבודה הפסיכואנליטית עם זוכות ומשפחות.
הקבלה מותנית בראיון אישי.
ניתן לבדוק אפשרות של השלמת השכלה והכשרה טיפולית פסיכואנליטית ו/או מכינה למועמדים בעלי הכשרה חלקית.
ניתן לקבל קורסי השלמה בנושאים שונים במהלך ההכשרה לפי הצורך.

קורס יחידי מסוגו בארץ ובעולם !!!מפגש בינלאומי חי, פנים אל פנים, עם התיאורטיקנים המובילים בעולם הפסיכואנליזה הזוגית ועם משתתפים ממגוון מדינות בעולם כמו: וושינטון, לונג-איילנד, סאלט לייק סיטי, אינדיאפוליס, פיטסבורג, פנמה, טאיפיי, טיוואן, אירן, לונדון, ישראל ועוד. הקורס מתמקד באספקטים מתקדמים ובסיסיים בטיפול הזוגי הפסיכואנליטי ומקשר תיאוריה עם דוגמאות קליניות רלוונטיות. משני עברי האוקינוס האטלנטי מציגים אורחים חדשים ואורחים פופולאריים מהעבר כולל דייויד וג'יל שארפ, קריסטופר קלולו, קרל בניני, ריצ'רד זייטנר, ווינסנט קריסטופר, חני מן – שלוי ועוד. בנוסף מתקיימות הצגות מקרה ומתדיינים ממקומות שונים על פני הגלובוס כולל מציגים מישראל. לאחר הסמינר הבינלאומי מתקיים דיון בן שעה של הקבוצה הישראלית בעברית. המפגשים מתקיימים בימי רביעי ב 15:45 או 16:45 (לפי שעון הקיץ והחורף המתואמים עם שעוני קיץ וחורף בוושינגטון), כל סמינר נמשך שלוש שעות וכולל: מפגש בינלאומי בן שעתיים ולאחריו שעה דיון של הקבוצה הישראלית בעברית. התאריכים מותאמים לחגי הדתות והלאומים השונים.

סמינר ייחודי שניתן ללמוד רק בתכנית הכשרה זו !!!ביחידה זו נלמדים תהליכים ותכנים רגשיים לא מודעים ייחודיים לחברה הישראלית, ואשר עד כה היו מחוץ למערכת ההכשרה הפסיכואנליטית ובמקרים רבים אף מחוץ לשיח הפסיכואנליטי. הלמידה מתקיימת ברובד התיאורטי, המחקרי, הקליני והחוויתי כאחד. היחידה מורכבת משלושה סמסטרים בני 8 מפגשים כל אחד. בין היתר נלמדים הנושאים הבאים: המשמעות הלא מודעת של המיתוסים המרפדים את מצע חיינו בכלל והורותינו וזוגיותינו בפרט, כעקדת יצחק, שואה וגבורה ועוד. מהאולטרה-סאונד לגיוס: השפעת המודעות לגיוס הבן לצבא על תהליכים רגשיים גלויים וסמויים העוברים על ההורים משלב האולטרה סאונד לגיוס ועל יחסייהם הזוגיים. דינמיקה רגשית לא מודעת ביחסי גרמנים ויהודים והשפעתה על הפרט הזוגיות המשפחה והחברה הישראלית והגרמנית. תהליכים רגשיים לא מודעים ייחודיים המאפיינים אבדן בן משפחה כתוצאה מאירוע טרור, פרויד והלא מודע הישראלי, פסיכואנליזה צרפתית ולא מודע ישראלי ועוד.ההרצאות מועברות על ידי דר׳ חני מן-שלוי או מקסים בן - אמו בימי רביעי כאשר לא מתקיים הקורס הבינלאומי, למעט חופשות וחגים. בין השעות 16:00-21:00.

הסמינר הקליני מתמקד בעבודה הטיפולית הזוגית-הפסיכואנליטית של המתמחים. הסמינר הקליני מורכב גם הוא משני סמסטרים בני שמונה מפגשים כל אחד, בהם מביאים המשתתפים שיחות טיפוליות להדרכה ודיון קבוצתיים. הדיון מתייחס לנושאים הנלמדים בקורס הבינלאומי וב"לא מודע" הישראלי על מנת לקדם תהליכי אינטגרציה בין התיאוריה והקליניקה.

בקבוצת הקריאה קוראים בחברותא תוך דיון מעמיק, מאמרים העוסקים במושגים מתחום הפסיכואנליזה הזוגית והפסיכואנליזה במטרה לאפשר "התידדות" הדרגתית מותאמת של המשתתפים עם קריאה באנגלית של מאמרים תיאורטיים פסיכואנליטיים. תאריכי המפגשים יפורסמו בהמשך...

הוועדה של האיגוד לפסיכואנליזה מזמין לכנס במדריד בנושא: פסיכואנליזה עם משפחות וזוגות. פרספקטיבות מסביב לעולם. Dear colleague, The IPA Committee on Family and the Psychoanalytic Association of Madrid, wish to inform you on the International Congress to be held in Madrid on 23 rd to 26 th February 2017: PSYCHOANALYSIS WITH FAMILIES AND COUPLES. PERSPECTIVES AROUND THE WORLD. What do we think and what do we do with couples and families in Psychoanalysis? DATES: 24 th to 26 th February 2017 (Friday, Saturday and Sunday) Sunday 26 th (morning only)short paper presentations / clinical exercise with interpretations from different psychoanalytical perspectives. Thursday 23 rd the IPA Committee of Couple and Family Psychoanalysis will hold a meeting with clinical presentations and discussions. It’s open to all therapists interested in participating. Fees and registration:

Until July 31 st : 90 euros (24th to 26th) Until 31 st December: 110 euros (24th to 26th) From January 1 st : 125 euros (24th to 26th ) Working session with the IPA’s Committee : 30 euros

Those interested in attending the congress have attached information. Best wishes, Congress Chair: David Scharff (USA) Co-chairs: Elizabeth Palacios , Pedro Gil Corbacho (Spain)

סמינרים קייציים ב״מיניות״ ו״ישראליות״ יוני 2017 מיניות בנישואין: נושא המיניות ביחסים הזוגיים לא קיבל מיקוד מספיק בפסיכואנליזה. הדבר מפתיע מאחר והפסיכואנליזה מתייחסת למיניות כציר מרכזי בנפש האדם וביחסים. לפסיכואנליזה הזוגית יש מה לחדש בנושא. במהלך הקיץ נחבר בין ההבנות העדכניות בתחום לדפוסי היחסים המיניים בנישואין. הקורס יקנה כלי הבנה בסיסיים במיניות מזוית פסיכואנליטית, וכלים ראשוניים לטיפול. מהאולטרה-סאונד לצבא – השלכות על זוגיות, הורות, גבריות ונשיות בישראל: בעקבות ספרי (בשם זה) נישיר מבט אל לב ליבה של חווית ההורות הישראלית ונחשוף את הדרמה הרגשית החבויה בליבות ההורים לבנים המגדלים בנים בצל הידיעה שבגיל 18 בנם יתגייס וחייו עלולים לעמוד בסכנה. על בסיס מחקר שערכתי בנושא ישורטט מסלול התפתחות הגבריות הישראלית. נצלול אל תוך תהליכי ההתפתחות הנחווים על ידי הגבר הישראלי הצעיר עד לגיוסו, נבחן את דימויו כחייל פשוט וקצין ואת יחסיו המשתנים עם הוריו ואת חוויותיו מרגע השחרור מהצבא. כל אלו ייעשו מתוך הפריזמה הפסיכואנליטית שתתורגם למושגים שווים לכל נפש. ההבנות המפתיעות שיתגלו בקורס ישפיעו על כל אופן ההתבוננות, ההבנה והטיפול בנושאים אלו.

אוכלוסיית היעד
מטפלים בתחום הטיפול הנפשי, פסיכואנליטקיאים, פסיכואנליטיקאים יונגייאניים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכאטרים, שעברו הכשרה בסיסית מוכרת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית המעוניינים ללמוד את נושא העבודה הפסיואנליטית עם זוכות ומשפחות. הקבלה מותנית בראיון אישי.
ניתן לבדוק אפשרות של השלמת השכלה והכשרה טיפולית פסיכואנליטית ו/או מכינה למועמדים בעלי הכשרה חלקית.
ניתן לקבל קורסי השלמה בנושאים שונים במהלך ההכשרה לפי הצורך.

 • העמקה בתיאוריה ובקליניקה הזוגית הפסיכואנליטית המתחדשת ויישומה בקליניקה.
 • רכישת מיומנות קלינית זוגית - פסיכואנליטית
 • המשגה של התהליכים הלא מודעים הייחודיים לחברה הישראלית וביטויים בזוגיות ובמשפחה
 • פיתוח יכולת הצגה תיאורטית וקלינית בפורומים מקצועיים בארץ ובעולם
 • הצטרפות לקהילת המטפלים הפסיכואנליטיים הזוגיים בעולם

 • השלמת ששה סמסטרים של:
  הקורס הבינלאומי, "לא מודע ישראלי", סמינר קליני וסמינר קריאה.
 • הפגנת יכולת בשלושה טיפולים זוגיים המודרכים על ידי שלושה מדריכים שונים, (35 שעות כל אחד לפחות).
 • הצגת מקרה בפני קולגות.
 • מפגש דו שנתי עם יועץ.
 • השלמת שנתיים לפחות של פסיכותרפיה פסיכואנליטית של פעמיים בשבוע לפחות או פסיכואנליזה.
 • השתתפות בשני כנסי סוף שבוע פותרת משני סמינרי קריאה
 • השתתפות בשני כנסי קיץ פותרת משני שני סמינרי קריאה

15% הנחה לנרשמים עד סוף החודש!

לקבלת הטבה לחץ כאן >>

נגישות