[contact-form-7 404 "Not Found"]

2016 – 2017 סדרת הרצאות ״לא מודע ישראלי״

"לא מודע ישראלי" – ה"לא נודע הישראלי"

סדרת הרצאות בעריכת דר' חני מן-שלוי

3 בפברואר  אירנה מלניק:  יחס קורבן ומקרבן בין יהודים מזרחים ואשכנזים בישראל – מבט מחדר הטיפולים
17 בפברואר – דר' ויויאן שטרית-וטין:  השאיפה לשלום – עירנות מתמדת
9 במרץ – פרופ' הנרי פרנס:  The price of self-defense – how to face what we do?
16 במרץ  פרופ׳ יולנדה גמפל: איך בחדרי חדרים של המפגש הטיפולי מתחדד  השיח האידיאולוגי הלאומי?
13 באפריל  דר' יצחק בנימיני: מועקת האזרחי: על מחאת האוהלים והלא-מודע התיאולוגי
18 במאי  דר' יואב שיבר: בחפירות חיינו: ייצור מרחב מלאנכולי בישראל
25 במאי – דר' יוסי טריאסט: קשב "צף"? – "התשוקה לא לזכור"
1 ביוני  דר' חני מן-שלוי:  ״הפצצה שפוצצה אותי ממשיכה לפרק את בני משפחתי״ – תהליכים רגשיים לא מודעים יחודיים למשפחות של נפגעי פעולות טרור
8 ביוני – דר' מישל גרנק:  לא-מודע ישראלי, האמנם?
22 ביוני    יאיר ברק:  חזרתו של המודחק בצילום הישראלי

המפגשים יתקיימו בחנות תולעת ספרים במזא"ה
רחוב מזא"ה 7, תל-אביב
התכנסות בשעה 19:30, תחילת ההרצאות בשעה 20:00

 הכניסה חופשית – על בסיס מקום פנוי.
פרטים בטלפון: 03-5357907

אירנה מלניק – 3 לפברואר
יחס קורבן ומקרבן בין יהודים מזרחיים ואשכנזים בישראל.

ההרצאה תעסוק בדינמיקה של קורבן ומקרבן ביחסים בין העדה המזרחית והאשכנזית בארץ. אתייחס לנושא מזווית פסיכואנליטית, אביא דוגמאות קליניות בהן הדינמיקה הזאת באה לידי ביטוי, גם ביחסים עם המטפל.

ביו:
אירנה מלניק, פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל. כיהנה כיושבת ראש החברה הפסיכואנליטית הישראלית, חברה ב IARPP ובפורום הישראלי של פסיכותרפיה ופסיכואנליזה התייחסותית בישראל.

Victim and Perpetrator Relationship between Oriental and Ashkenazi Jews in Israel
The lecture will deal with the victim-perpetrator dynamics, in the relationship between Oriental and Ashkenazi Jews in Israel. I will relate to this issue from a Relational Psychoanalytic perspective, and I will bring clinical examples, where this dynamic emerges, also in the relationship with the analyst.

Bio:
Irene Melnick, clinical psychologist and training psychoanalyst at the Israeli Psychoanalytic Society. Served as the President of the Israeli Psychoanalytic Society, Member of the IARPP and of the Israeli Forum of Relational Psychotherapy and Psychoanalysis.

דר׳ ויויאן שטרית וטין  – 17 לפברואר
השאיפה לשלום – עירנות מתמדת…

דר׳ ויויאן שטרית – וטין ממקמת עצמה מול המתח בין מציאות  המלחמות  והשאיפה לשלום. בהרצאתה דר׳ שטרית וטין תביא דוגמאות קליניות ו אלמנטים המתייחסים לקונטקסט החברתי-פוליט  בו היא חיה ועובדת. היא נעה בין הצעותיו של פרויד בנושא ׳ מלחמה׳  וההשערות האישיות שלה לגבי השלישי הנשי-האימהי( השלישי המטרקסילי)  כמקור האתיקה, והצאותיו  של לוינסעבר
דר׳ שטרית וטין מפנה את תשומת ליבינו להקדמה של לוינס ל״כוליות והאין סופי״ לחלקים מתוך: ״חופש קשה״ ולעבודותיו המאוחרות יותר שבאופן מעניין כותרתו מהדהדת את האלימות בת זמנינו: מהקדוש לקדושה .

ביוגרפיה:
דר' ויויאן שטרית – טטין, נשיאה לשעבר של החברה הפסיכואנליטית בישראל, חברת סגל ההוראה של המכון הפסיכואנליטי, וחוקרת עמיתה במחקר לחקר הפסיכואנליזה, רפואה וחברה, אוניברסיטת פאריס 7 צרפת.

Vivian Chetrit – Vatine, PhD  – 17 February,
Aspiration for Peace Unceasing Waking

Dr. Viviane Chetrit -Vatine centers herself upon the tension between wars reality and the aspiration towards peace. She will bring clinical illustrations and elements  related to the socio political Israeli context in which she is practicing. Alternating between revisiting Freud's propositions on the question of War ,and her own personal hypothesis of a  feminine -maternal matricial third, at the origins of ethics , she will refer to Levinas's own phenomenon questioning       on the subject

Dr. Chetrit -Vatine will specifically allude to 'Totality  and infinite ' introduction , to parts of : 'Difficult freedom ' and to his later work , which title interestingly resonates with the contemporary violence’s : Du sacre au saint ( from the sacred to the saint ) ֿ

Key words

Ethics , war, death, peace, responsibility , sacred , third , life .

Bio:
Viviane Chetrit – Vatine PhD,. Israel Psychoanalytic Society former President. Israel Institute of Psychoanalysis Faculty Member. CRPMS Paris 7 Diderot University,Associated researcher

 

9 למרץ, פרופ' הנרי פרנס: (באנגלית)
The Price of Self-Defense: How do We Face What We Do?

לאורך ההיסטוריה, קבוצות-גדולות שבקונפליקט ביצעו בשם הצורך בהגנה עצמית פעולות נגד מי שאיים על מדינתם ועמם.  בצד היותן פעולות שהגנו על העם והארץ והביאו תהילה וגאווה רבה לדורות הבאים,  השאירו המעשים מאחור גם צלקות של אשמה ובושה, העוברות גם הן לדורות הבאים באופן לא מודע, מתאחות באיטיות מרובה, מכבידות וגורמות לסבל  לדורות ומקשות על מציאת הדרך לפתרון. במידה רבה אשמה ובושה לא יכול להיות "מעוכלות" מבלי שהביאן להכרה מודעת, כך שניתן לנקוט שצעדים כדי לעבדן וכך להפחית את המשקל שהם כופים על הנפש הקולקטיבית שלנו. ישנן דוגמאות רבות בהיסטוריה של אשמה ובושה קולקטיבית שהפכה לחלק מזהות ונפש הקבוצה הגדולה; בין דוגמאות ידועות, למשל, (1) הטיפול של אמריקה בעבדים לשעבר שלה, שעכשיו מזוהים כ"אמריקאים שחורים", תנאים שעד עצם היום הזה מביאים אשם ובושה לרבים מאיתנו, כמו גם אירועים מתמשכים של משברים סוערים לחברה; ו- (2)  דורות של גרמנים שימשיכו לשאת בושה עמוקה על מה שהאבות הנאציים של הרייך השלישי שלהם עשו ליהודים.
אמנם קשה לשאת אשמה ובושה כשהן מגיעות לתודעה, את זה מחיר קל יותר עבור הנפש הקולקטיבית שלנו מהנטל התת מודע, הכבד והבלתי של אשמה ובושה שאנחנו מנסים להסתיר מעצמנו.

Henri Parens Prof. MD – 9 March,
The Price of Self-Defense: How do We Face What We Do?

Throughout history, large-groups in conflict have in the name of self-defense carried out actions against those who threatened their land and its people that, side by side with protecting their land and people also left behind very slow to heal scars of guilt and shame. While the glories have brought the generations that follow much pride, side by side with these, the behaviors that have brought guilt and shame have weighed heavily and endured over generations with enormous difficulties standing in its way toward resolution. In large measure guilt and shame cannot be metabolized without being brought to conscious awareness so that steps can be taken to work these through and reduce the weight they impose on our collective psyche. There are many examples in history of such collective guilt and shame that has become part of the large group’s identity and psyche; among well-known examples, e.g., (1) America’s treatment of its former slaves, now identified as “Black Americans”, a conditions that to this day brings guilt and shame to many of us as well as continuous events of turmoil to its society; and (2) the several generations of Germans who continue to carry profound shame for what their Nazi Third Reich forebears did to the Jews. While it is difficult to bear guilt and shame when it comes to consciousness, this difficulty is less costly to our collective psyche than the unyielding pre-conscious heavy burden of guilt and shame we try to hide from ourselves.

 

פרופ׳ יולנדה גמפל – 16 למרץ
איך בחדרי חדרים של המפגש הטיפולי מתחדד  השיח האידיאולוגי הלאומי?

המאורעות  משאירים עקבות עמוקים בתוך ההיסטוריה האינדיבידואלית והקולקטיבית. מובנם והאפקט שלהם נרשמים בזמנים שונים. סביב המאורעות מתארגן ה"לפני" וה"אחרי". וכיום, אנו נמצאים בו בזמן, ב"לפני" ב"אחרי" יום-יומי וב"היום" המאיים שאיננו נגמר.

Yolanda Gampel, Prof. – 16 March.
How the Ideological – National discourse is sharpened in the privacy of the therapeutic encounter?

 

דר׳ יצחק בנימיני – 13 לאפריל
מועקת האזרחי על מחאת האוהלים והלא-מודע התיאולוגי

במאמרי אבקש להתייחס מתוך פרספקטיבה של זמן, לאחר כשנתיים, לסימפטום חריף ותמציתי של אי-הנחת בישראליות על כל רבדיה, מהכלכלי ועד לדתי ולתרבותי, והכוונה כמובן למחאת האוהלים של קיץ 2011, ובייחוד לאירועים סביב מאהל רוטשילד בתל אביב. נדמה שמרבית המוחים ביקשו לפעול תחת סדר היום האזרחי, והאזרחי בלבד, מתוך ניסיון לצמצמם את המועקה האישית והכללית של הישראלים, של החוויה האזרחית בישראל. ניתן להבין את המחאה, ולעיתים היא גם הוצגה כך כלפי חוץ, ברמה הייצוגית שלה, כניסיון להדוף גם את אותה מועקה, את אותו אי-נחת, וכל זאת מתוך בידודו של האזרחי בלי מעטפת המועקה שלו. אבקש להתעכב על ה"רק" הזה, ומכאן על ה-אחר המסולק או המאודש או המעיק של השיח האזרחי, גם כפי שהתגלם במחאה, שהוא מה שבכוונתי להגדיר כ"התיאולוגי" (כממד שרחב הרבה יותר מההיבטים הדתיים של הפוליטי). כדי לחדד את הדיון על אודות המחיקות או ההדחקות של התיאולוגי בזירה האזרחית של מחאת האוהלים, אתייחס למוטיבים המתווכים בין הממד האזרחי-חילוני לבין הממד התיאולוגי-מטאפיזי, ובפרט לארכיטיפ של הבית שעלה בהתרחשויות שונות ומרכזיות של המחאה. אדון בהיבט האלביתי (unheimlich) של הארכיטיפ הזה, מתוך זיקה לדיון הפרוידיאני בנושא, אודות המועקה של האלביתי, אודות ה-Angst.

 ביו:
ד"ר יצחק בנימיני – נולד 1968, עורך של הוצאת רסלינג (בשיתוף עידן צבעוני). עורך מדעי של סדרת "זיגמונד פרויד – מבחר כתבים". עוסק בכתיבה על היחס בין תיאולוגיה ותרבות לבין פסיכואנליזה. מלמד בבצלאל ירושלים ובאוניברסיטת חיפה. ערך יחד עם צבעוני את האסופה "עבד, התענגות, אדון" (רסלינג, 2002). פרסם את ספר השירים "יורד במלצ'ט, יורד ביוהנס פסיון" (גוונים, 1998) ואת הספרים "מה רוצה הגבר?" (רסלינג, 2003), "פאולוס והולדת קהילת הבנים" (רסלינג, 2007), "השיח של לאקאן" (רסלינג, 2009), ו"צחוק אברהם: פירוש לספר בראשית כתיאולוגיה ביקורתית" (רסלינג, 2011). ספרו על פאולוס ראה אור גם באנגלית וגרמנית ובקרוב בצרפתית. תרגום לעברית של ספרו על בראשית יראה אור בקרוב בהוצאת פלגרייב מקמילן.

מאמרים ופרקים מספרי בקישור:

http://bezalel.academia.edu/ItzhakBenyamini

itzhak.benyamini@gmail.com

Itzhak Benyamini, PhD – 13 April,
The Meta-homely: The Civil, the Theological and the Tent Protest

In my paper I attempt to offer a possibly surprising perspective on the social protest 'tent' movement which swept Israel in the summer of 2011, specifically those that took place as part of the Rothschild Boulevard protest encampment.

It seems that the majority of protesters attempted to contextualize their action through a civil or civilian agenda and exclusively through it alone. I will focus on this exclusivity and hence also on the other – that which is barred and banished from the civil discourse as it came about and was realized in the protest movement – and which I wish to define as the “theological”.

To elucidate the issue of the repression or expulsion of the theological from the civil sphere endorsed by the tent protest I will focus on the themes which serve as mediators between the civil-secular dimension found within it and that of the theologic-metaphysical; specifically focusing on the role of the archetype of the home presented in different manners during the protest movement. I will discuss the unhomley aspect found within this archetype, referencing and utilizing the Freudian discussion of the unheimlich

Bio:
Dr. Itzhak Benyamini teaches at Haifa University and at Bezalel Academy of Arts and Design Jerusalem. He is editor of Resling publishing house and Scientific editor of the Series of Freud's works in Hebrew. To date, authored the following books in Hebrew: What Does the Man Want? – 8 Psycho-Theological Essays (2003), Paul and Birth of the Sons' Community (2007), Lacan's Discourse − The Revision of Psychoanalysis and Judeo-Christian Ethics (2009) and The Laughter of Abraham: Interpretation of Genesis as Critical Theology (2011); in English: Narcissist Universalism: A Psychoanalytic Reading of Paul's Epistles (The Library of New Testament Studies, T&T Clark, 2012; in German: 2013, Merve Verlag, Berlin; Forthcoming in French in: Berg International, 2016). Forthcoming: A Critical Theology of Genesis – The Non-Absolute God, Palgrave Macmillan, 2016.

Articles and Chapters from my books:

http://bezalel.academia.edu/ItzhakBenyamini

דר׳ יואב שיבר – 18 למאי
בחפירות חיינו : ייצור מרחב מלאנכולי בישראל

ההרצאה תעסוק בנוכחות הפיזית של עבודת האבל בישראל כמקרה בוחן ליחס בין מבנים אדריכליים, אידיאולוגיים ונפשיים. דר׳ שיבר ידגים כיצד ניתוח אופני בניית הזיכרון באמצעים אדריכליים ותרבותיים עשוי לחשוף עדויות להימצאותו של דחף מוות בחברה: מאגרסיות נקרסיסטיות, עבור דרך השתקעות מלאנכולית בחסר, בחלל ועד לעוצמות המאניה ומאסות ההפרזה
ד”ר יואב שיבר הנו חוקר תיאוריה אדריכלית ותרבות, מרצה ועורך. בעל תואר דוקטור מהפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודיויד כץ באוניברסיטת תל אביב, התכנית הבין-תחומית באמנויות ותואר שני בפילוסופיה, בהצטיינות, מהפקולטה למדעי הרוח ע"ש  לסטר וסאלי אנטין באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר שיבר מרצה במחלקה ללימודי תרבות בשנקר, בביה"ס לאדריכלות ע"ש עזריאלי באוניברסיטת תל אביב ובמחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה. כמו כן, מעביר, בהנחייה משותפת עם ד"ר חני מן-שלוי, את  הסמינר 'לא מודע ישראלי' במסגרת המכון הבינלאומי להכשרה פסיכואנליטית זוגית ומשפחתית בישראל. בנוסף, משמש כעורך בהוצאת רסלינג

, PhDYoav rShib , 18 May,
At the Excavation of our Life: Production of Melancholic Space in Israel

The lecture will discuss the physical presence of the grief processing in Israel as a case study of the relation between architectural, Ideological and psychological structures.

I would like to demonstrate how analyzing the modes by which the memory is being built through cultural and architectural means, enables us to expose some evidences for the presence of Death Drive in society: From narcissistic aggressions, through a melancholic investment in the absence, in the space, to the intensity of mania and the masses of exaggerating.

Bio:
Yoav Shiber holds a Ph.D. from TAU (Tel Aviv University), The Yolanda and David Katz Faculty of the Arts and an M.A in philosophy, from TAU, as well. He serves as a lecturer in the David Azrieli School of Architecture, TAU, Shenkar College of Engineering, Design. and in the architectural department of WIZO the NB Haifa School of Design.

He is giving (co-supervised with Dr. Hanni Mann-Shalvi ) the seminar 'Israeli Unconsciousness' within the program of The International Institute for Psychoanalytic Couple and Family Therapy Training in Israel. In addition, he is serving as an editor in Resling publishing.

 

דר׳ יוסי טריאסט –  25 למאי
קשב 'צף' ? – 'התשוקה לא לזכור'

עד כמה 'צף' יכול הקשב הצף להיות? באיזה אופן משפיעים כוחות ה'גרביטציה' (המודעים והבלתי מודעים) של השיח הסוציו-פוליטי על יכולתנו (כאנליטיקאים, כמטפלים) להקשיב 'ללא תשוקה וללא זיכרון'? כמה מחשבות תיאורטיות (המבוססות על פרויד, ביון, ויניקוט ורוברט לנגס) וכן כמה ווינייטות קליניות ולא – קליניות כאחד, תוצגנה כמשקפות היבטים לא מודעים של החברה הישראלית ותרבותה – חברה שחיה מראשית קיומה תחת 'צלו של האובייקט הרע', בין אם היא מזוהה עמו ובין אם עם קורבנו.

במרכז ההרצאה עומדת השאלה עד כמה מגויס המרחב התרפויטי לשמש מעין 'ממד' נפשי – שמא ניטיב לכנותו 'מאמ' – 'מרחב אימהי מוגן', מפני איימי 'המקום בו אנו חיים' (אם לצטט את ויניקוט). כאשר הציפיות והלחצים הלא מודעים המופעלים על קהילת המטפלים אינם עוברים מטבוליזציה קולקטיבית קימת סכנה שכמה מיסודות חשיבתנו יקרי הערך ביותר (כגון החשיבות התרפויטית של 'רגרסיה עמוקה', חקירת 'מצבי עצמי קמאיים' ו'מצבים מנטאליים ראשוניים') עלולים להיות מנוצלים לרעה כ'הגנה חברתית'.

תופעות מקומיות כגון הנטייה לאינפנטיליזציה כרונית של הפציינט, האידיאליזציה של מצבים מנטאליים ראשוניים בהם גבולות בין סובייקט ואובייקט מטושטשים מעצם טבעם, היעלמותם החשודה, הכמעט מוחלטת, של מושגים כמו 'האני העליון' ו'האני' מן השיח המקצועי שלנו – כל אלה יבחנו מזווית סוציו-פוליטית לנוכח עמדותיה של החברה הישראלית בת ימינו, המתאפיינת בשנאת גבולות ובקושי להתמודד עם שנאה, זעם ורגשות אשם קולקטיביים.

ביוגרפיה:
יוסי טריאסט (Ph.D) ; פסיכולוג קליני-מדריך, פסיכואנליטיקאי-מנחה (IPS) ויועץ ארגוני. יו"ר החברה הפסיכואנליטית בישראל; מדריך ומורה במכון האנליטי הישראלי ובחוג לפסיכותרפיה של אוניברסיטת ת"א. מרצה באוניברסיטת ת"א; מנהל במשותף וחבר הנהלת התוכנית הבינלאומית להכשרת יועצים ארגוניים בגישה פסיכואנליטית-מערכתית. חבר "אפק" (ארגון-פרט-קבוצה) אגודה לחקר תהליכים חברתיים ומערכתיים גלויים וסמויים (לא-מודעים). מאז 1985 בעלים במשותף של מכון "טריאסט-שריג" לפסיכותרפיה

, PhD, )Joseph Yossi) Triest25 May
How “Free” can “Floating” Attention be? The Desire Not to Remember

How free can 'free floating attention' be? In what ways are we – the community of Psychoanalysts and psychotherapist – unconsciously influenced by the 'heavy' Socio-Political 'Gravitational Field' in which we work? How is Psychotherapy used and unconsciously abused by a society that lives from its early days in the 'shadow of the bad object', whether it is identified with it or with its victim? These are some of the questions which will be discussed from a theoretical and practical point of view (using some of Freud's, Bion's, Winnicott's and Robert Langs's ideas).

Viewing our professional discourse from a socio-cultural-political perspective I will explore some of the hidden sides of the consensual expectation to structure the therapeutic Space as a 'Maternal Shelter' in order to protect patients from the external and internal threats of 'the Place Where We live' (to quote winnicott). When these unconscious pressures are not collectively metabolized some of our most precious core ideas (such as the therapeutic importance of 'deep regression;' 'early self-states' and 'primary mental states') may be abused as a 'social defense'.  The outcome – chronic infantilization of the patient, the almost 'vanishing' of the terms 'super ego' and 'ego' from our professional discourse and the over-idealization of primary, undifferentiated mental states where boundaries between subject and object are naturally blurred – will be discussed in light of present-day attitudes of the Israeli society towards boundaries and the ways we live with rage, hatred and guilt feelings.

Bio:
Joseph (Yossi) Triest, PhD; Clinical psychologist and Supervisor, Training Analyst of the Israel Psychoanalytic Institute (IPA), and organizational consultant. President of the Israel Psychoanalytic Society. Supervises and teaches at the Israel Psychoanalytical Institute and at the Psychotherapy school of Tel-Aviv University. Lecturer at Tel-Aviv University. Member of OFEK, the Israel Association for the Study of Group and Organizational Processes; Co-Director and Faculty member in the Program in Organizational Consultation and Development: a Psychoanalytic-Systemic Approach (P.O.C.D). Co-owner of the Triest-Sarig clinic.

 

דר׳ חני מן – שלוי  ב 1 ליוני:
טיפול בטראומה בין-דורית: ״הפצצה שפוצצה אותי ממשיכה לפרק את בני משפחתי״ – תהליכים רגשיים לא מודעים יחודיים למשפחות של נפגעי פעולות טרור.

אירועי הטרור מלווים את קיומה של המדינה מאז היווסדה. ההרצאה תתמקד בתהליכים הייחודיים הלא-מודעים המתרחשים במשפחות שאיבדו בן משפחה באירוע טרור. המשפחות ועמם המטפלים מתמודדים עם רמות קיצוניות של תוקפנות הרסנית הנמצאת בדרכה להמשיך ולהתפוצץ כשהיא מתרחבת, מציפה ומשתקת רבדים תוך – אישיים, ובין אישיים, חוצה דורות ויחסי אובייקט מופנמים. התיאוריה תודגם על ידי הצגת וינייטות קליניות.

חני מן שלוי: פסיכואנליטיקאית בחברה הישראלית לפסיכואנליזה, סגנית נשיאת האיגוד הבין לאומי לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית IACFP, מייסדת ומנהלת של המכון להכשרה פסיכואנליטית זוגית ומשפחתית בישראל, חברת סגל של IPI המכון הבין-לאומי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בוושינגטון. וברת ההנהלה הבין-לאומית של הזורנל Couple and Family Psychoanalysis והזו׳רנל האיטלקי הפסיכואנליטי Interazioni. לימדה בחברה הפסיכואנליטית ובאוניברסיטה העברית. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב.

Hanni Mann-Shalvi, PhD, 1 June,
Treating Intergenerational Trauma: The Bomb That Exploded Me Continues to Blow Up My Family…”

This paper focuses on the unique unconscious processes that take place in families and couples who experienced loss from terror attacks.

The family, and with them the therapist, faced extreme levels of destructive aggression that expands, flows and overwhelms the intra-psychic and inter-relational levels, crossing-over generations and in internalized emotional relationships, in its flow to continue to explode.

Theory will be demonstrate by vignette, the special aspects of family and couple psychoanalytic therapy under such an extreme trauma.

Dr. Hanni Mann – Shalvi, is a psychoanalyst at the Israeli Psychoanalytic Society, founder and director of the Psychoanalytic Couple and Family Institute in Israel, Vice-President of the International Association of Couple and Family Psychoanalysis, Faculty of International Psychotherapy Institute in Washington. She is a member of the international advisory board of the Couple and Family Psychoanalysis Journal and the Italian psychoanalytic journal Interazioni. She taught at the Hebrew University and at the Israeli Psychoanalytic Society. Works in Private Practice in Tel-Aviv.

15% הנחה לנרשמים עד סוף החודש!

לקבלת הטבה לחץ כאן >>

נגישות